Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC.
Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu uczestniczyli (18 osób): Grażyna, ks. Wojciech, Ania, Grzegorz, Hubert, Renata, Jakub, Małgosia, Zenon, Sylwester, Ania, Andrzej, Małgosia, Iwona, Artur, Dorota, s. Wiesia, ks. Jan. 
Przed spotkaniem uczestniczyliśmy w Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji Agaty.
W przedświątecznej atmosferze po podzieleniu się opłatkiem w ramach Studium Biblijnego omówiliśmy temat: Dlaczego MNIE to spotyka? Egzamin Hioba (Hi 10,1-6; 13,15-24). Więcej informacji na stronie: http://sychar.org/rws/studium-biblijne-tematy.pdf.

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska Sychar w poniedziałek 28 grudnia.

ZAPROSZENIE od Barbary:

Witam,
Razem z Wami uczestniczę w programie Podróż miłości.
Niestety czasem bywa ciężko, ostatnio nawet bardzo.. i wiem, że byłoby mi i na pewno nam wszystkim lżej gdybyśmy codziennie dostawali wsparcie od naszej największej Wstawienniczki Maryi.
Moglibyśmy to zrobić zakładając Różę Różańcową.
Sama należę już do Róży Różańcowej modlącej się za dzieci. Osoby, które przystąpiły do tej wspólnoty, doznają wiele łask Bożych wypraszanych przez ręce Matki Bożej.
A poza tym nie jest się samym w tej modlitwie. Ktoś każdego dnia się za nas modli i odwrotnie.
Jedynym warunkiem przystąpienia do takiej Róży jest zobowiązanie się do odmawiania codziennie jednej dziesiątki różańca w konkretnej intencji. : 1 x Ojcze Nasz….,10 x Zdrowaś ……, 1 x Chwała Ojcu/. Dziesiątek różańca odmawiamy każdego dnia ale nie ma określonej pory ani miejsca, najważniejsze żeby był odmówiony do godz. 24.
Modlimy się gdzie możemy.
Różaniec składa się z 4 części, a każda część z 5 tajemnic. Każda róża liczy 20 osób i każdy ma przydzieloną konkretną tajemnicę na każdy miesiąc i tym sposobem każdego dnia jest odmawiany za każdego członka róży i jego małżeństwo/rodzinę cały różaniec, wszystkie 4 części. Każdy się modli przez miesiąc tę samą tajemnicą. Bardzo ważna jest codzienna modlitwa, systematyczność i łączność duchowa z pozostałymi członkami róży. Świadome nieodmówienie dziesiątki różańca przerywa ciągłość modlitwy, to tak jak by został wyrwany z różańca jeden paciorek i różaniec zostaje rozerwany.
Tyle wyjaśnienia, a teraz przejdę do konkretów:):
Nasza Róża miałaby patronkę św. Elżbietę. Myślę, że jak przeczytacie fragment Ewangelii z drugiego dnia naszego programu czyli 8 grudnia będziecie wiedzieć dlaczego akurat św. Elżbieta: „A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”.
Dodatkowo poniżej to co znalazłam na temat św. Elżbiety:
http://slubosfera.pl/slub-w-kosciele/nauki-przedmalzenskie/500-swieta-elzbieta-od-trudnych-malzenstw
Poprosiłam Grzegorza, żeby nasza Róża dostała błogosławieństwo od jednego z księży/opiekujących się nami w czasie tego programu. Na razie zgłosiło się 5 osób z naszego programu chętnych do przystąpienia do naszej Róży oraz 3 osoby z poza programu, które chcą się modlić z nami o uzdrowienie swoich małżeństw. Dlatego nasza ogólna intencja obejmuje również osoby nie należące teraz do programu czyli ogólnie małżeństwa, które potrzebują uzdrowienia.
Poniżej podaję intencje naszej Róży:
– o Boże błogosławieństwo i opiekę Najświętszej Maryi Panny dla małżeństw, których żony/mężowie należą do Róży
– o dary Ducha Świętego i wszelkie łaski, których potrzebują nasze małżeństwa, aby odrodziła się w nich bezwarunkowa miłość w Jezusie Chrystusie
– o uzdrowienie przyczyn grzechów naszych i naszych współmałżonków, których skutki dotykają nasze rodziny
– o błogosławieństwo dla naszych rodzin aby w pełni zaczerpnęły ze skarbca Bożej Miłość
– w intencjach Ojca Świętego Franciszka i o pokój na świecie.
Gorąco zachęcam Was do zgłaszania się do naszej Róży.
Wszystkich chętnych prosiłabym o przesłanie już bezpośrednio do mnie informacji o chęci uczestnictwa mailowo lub telefonicznie. Chciałabym już odciążyć Grzegorza z koordynowania tej Róży bo wystarczająco dużo dla nas robi.
Jak tylko zbierze się 20 osób zaczniemy modlitwę i poinformuje wszystkich jaką tajemnicę mają odmawiać w danym miesiącu. Tajemnice są zmieniane raz na miesiąc.

Podaję swój mail: bkarwala@poczta.onet.pl

Pozdrawiam i życzę odwagi i wiele łask Bożych wypraszanych przez ręce Matki Bożej w czasie naszej podróży miłości:)
Baśka
PS. Dla zainteresowanych podaję też namiary na Różaniec dla rodziców: http://www.rozaniecrodzicow.pl/

Kronika