Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC.
Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu uczestniczyli:
Ania, Grzegorz, Marta, Bogumiła, Jakub, Ania, Jan i Jolanta, Piotr, Artur, Magdalena, Anka, Zenon, Jacek, Małgorzata, Darek i Basia, Renata, Robert, Grzegorz, Jarek, Joanna.

Spotkanie to dla nas było bardzo szczególne, bo połączyliśmy świąteczne życzenia i dzielenie się opłatkiem z niedzielnym Świętem Świętej Rodziny.
Ania prowadząca nasze spotkanie opowiedziała historię powstawania naszej Wspólnotowej Ikony – Tryptyku Świętej Rodziny.
Opowiadała o swoich kontemplacjach, przemyśleniach w pracy nad ikonami. Skupiliśmy się też na interpretacji naszych odczuć i doświadczeń związanych z pojmowaniem Świętej Rodziny i z przeżywania tegoż niedzielnego święta. A czas radości z Bożego Narodzenia podkreśliliśmy śpiewem kolędy „Bóg się rodzi”.

Na podstawie wypowiedzi Ani, jej wystąpień na ogólnopolskich rekolekcjach Sycharu, prezentacji Tryptyku Świętej Rodziny, powstał właśnie artykuł przekazany do publikacji w Magazynie Familia, o której z przyjemnością poinformujemy zachęcając już teraz do zapoznania się z nim. Miłej lektury i… kontemplacji!

Renata

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska Sychar w poniedziałek 11 stycznia 2016 r. o godz. 19.00 w Centrum Pomocy Duchowej (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem Msza św. o godz. 18.00 w Centrum.

ZAPRASZAMY również na spotkanie Sylwestrowe, które rozpocznie się 31 grudnia o godz. 20.00 w Centrum.

Alicja ZAPRASZA:

Witam serdecznie 🙂
Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów umiejętności wychowawczych dla rodziców „BŁOGOSŁAWMY DZIECIOM”.
Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którzy chcą doskonalić umiejętności wychowawcze i nauczyć się błogosławić swoim dzieciom:
• stawać się bardziej świadomi, czy słowa, które kierują do dziecka, są błogosławieństwem czy przekleństwem,
• nawiązywać dobry kontakt z dzieckiem, sprawić, by czuło się kochane,
• skutecznie, ale bez przemocy egzekwować wymagania wobec dziecka i zachęcać je do współpracy,
• uzyskać większą wolność w wyborze takich słów i metod, które będą spójne z nauczaniem Jezusa.
Zapraszamy zarówno tych rodziców, którzy zajmują się dziećmi na co dzień, jak i tych, którzy widują się z nimi bardzo rzadko; tych rodziców, którzy w kontakcie z dzieckiem doświadczają trudności (często czują się bezsilni, mają nadmierne poczucie winy, nie są zadowoleni ze swoich dotychczasowych metod i relacji z dzieckiem), jak i tych, którzy dobrze sobie radzą i chcieliby swoją relację z dzieckiem jeszcze bardziej pogłębić.
Warsztaty odbędą się w Parafii św. Jana Kantego przy ul. Krasińskiego 31, od 16 marca do 15 czerwca 2016 r. w środy w godz. 17.45-21.00 (12 spotkań po ponad 3 godziny).
Koszt uczestnictwa w kursie: 440 zł, koszt materiałów (m.in. 2 książki): 50 zł. Dla małżeństw jest zniżka: 2 x 400 zł plus koszt materiałów.
Osoby prowadzące: Alicja Zagrodzka (pedagog), Joanna Lisota (socjoterapeutka); obydwie mają po czworo dzieci.
Zgłoszenia i informacje: Alicja Zagrodzka, e-mail dalicja@vp.pl

Kronika