Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu 12 marca 2018 roku w Ognisku na Skaryszewskiej wzięło udział 19 osób: Agnieszka, Joanna, Dorota, Paweł, Kamil, Ania, Ania, Ania, Andrzej, Tomasz, Joanna, Beata, Ula, Piotr, Ania, Magda, Marek, ks. Paweł, Andrzej. Spotkanie poprowadziła Magda – psycholog. Kontynuowany był temat „Uczciwa kłótnia”. Magda przypomniała nam zasady uczciwej kłótni m.in.: szacunek rozmówców wobec siebie, wspólny wybór najlepszego czasu na rozmowę, nie rozmawiamy, gdy jesteśmy głodni, źli, osamotnieni, zmęczeni (HALT), modlimy się przed rozmową np. do anioła stróża współmałżonka, w rozmowie rozróżniamy obserwacje (fakty), myśli, uczucia i potrzeby (OMUP) od siebie, dbając o precyzyjne prezentowanie faktów. Staramy się dbać o to, by z rozmowy obie strony wynosiły korzyść i miały poczucie jej sensu.

Polecamy „Proroctwo o Polsce, Proroctwo dla Polaków” – https://youtu.be/2p2WWQkKzso i rozmowa z o. Augustynem Pelanowskim przeprowadzona w lutym 2017 roku w ramach zbierania materiałów do filmu „Proroctwo” – https://youtu.be/770B_px7xtI .

Zapraszamy na rekolekcje Ogólnopolskie WIOSENNE Rekolekcje Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR, wyjazd do Medjugorie i warsztaty w Orlinkach, Wakacje z Sycharem. Więcej informacji: http://sychar.org/2018/02/15/zaproszenie-na-rekolekcje-wyjazd-do-medjugorie-i-warsztaty-w-orlinkach .

Kronika