Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W ostatnim spotkaniu WTM Sychar w Ognisku na Skaryszewskiej brało udział 15 osób: Ala, Ewa, Marcin, Zenon, Monika i Kamil, Ewa, Ania, Monika, Mirek, Beata, Irmina, Czarek, Ks. Przemek i Dorota. Drugą część spotkania poprowadził jak zazwyczaj w czwarty poniedziałek miesiąca – nasz opiekun Ogniska- ks. Przemek. Oto kilka myśli z rozważań Ks. Przemka, które następnie otworzyły nas na wzajemne dzielenie się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami:
Grzech pojmowany jako nietrafienie do celu i rozminięcie się z Panem Bogiem.
Zło, ponieważ jest silniejsze od nas, nie jesteśmy w stanie sami się z nim uporać. I jesteśmy wobec niego bezsilni. Ten stan permanentnej bezsilności jest nam bardzo potrzebny i dobry dla nas. Bowiem uznając go, zwracamy się do Boga o pomoc i zdajemy się na Jego siły. Przez całkowite zaufanie, do którego powinniśmy nieustannie dążyć, otwieramy się na wolę Bożą, rezygnując ze swoich „scenariuszy”. Uznajemy, że Pan Bóg w swej mądrości, wiedząc co jest dla nas najlepsze, sam ma najlepszy z możliwych „scenariuszy” dla każdego i każdej z nas.
Modlitwa „Jezu, Ty się tym zajmij” nie zakłada naszej bierności, ale raczej staje się modlitwą najgłębszego zaufania, że cokolwiek się zdarzy, przyniesie nam duchowe dobro i wzrost.
Zło w naszym życiu ma zawsze naturę duchową, pochodzi z wnętrza naszego serca.

Następne spotkanie w naszym Ognisku odbędzie się 11.06.br. o godz. 19.00. ( wejście do Cenrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej ). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Spotkanie poprowadzi – Magda- nasza psycholog.
Serdecznie zapraszamy!

POLECAMY:
– Świadectwa małżonków przed i po rozwodzie: http://sychar.org/swiadectwa-malzonkow/
– Nagrania z konferencji w Rychwałdzie: https://www.youtube.com/playlist?list=PLobUwltc9GBaXbEQB-8tRjWOEfaMKkqRZ
– Pan Jezus chce uzdrowić każde sakramentalne małżeńśtwo po rozwodzie: http://sychar.org/pan-jezus-chce-uzdrowic-kazde-sakramentalne-malzenstwo-po-rozwodzie/
– Alienacja rodzicielska i jej negatywne skutki oraz problemy dziecka wychowywanego przez jednego rodzica: http://www.psychologia.net.pl/artykul.php?level=742

Kronika