Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W czwartkowym spotkaniu Ogniska na Skaryszewskiej w dniu 11 października 2018 r. wzięło udział 7 osób – Halina, Ania, Ula, Hania, Kasia, Regina oraz Zenon, który je poprowadził.
Zapoznaliśmy się z fragmentem wystąpienia Papieża Franciszka w dniu 27.09.2018 skierowanego do blisko tysięcznej rzeszy uczestników kursu formacyjnego o małżeństwie i rodzinie, zorganizowanego przez diecezję rzymską i Trybunał Roty Rzymskiej.
Papież Franciszek po raz kolejny wskazał na potrzebę utworzenia w Kościele stałego katechumenatu małżeńskiego, który będzie obejmował dobre przygotowanie, celebrację sakramentu oraz pierwsze lata trwania związku.
Ojciec Święty zaleca zdecydowanie, aby nie bać się odmówić udzielenia sakramentu, gdy spostrzegamy, że narzeczeni nie mają wiary oraz aby nie zawierać związków w pośpiechu, np. dlatego, że narzeczona jest w ciąży.
Szukając przyczyn kryzysów małżeńskich i sposobów ich przezwyciężania powinniśmy dostrzegać, że to nie tyle problem ukrytej niedojrzałości, która niespodziewanie się pojawiła, ale słabość wiary oraz brak oparcia w Kościele są przyczynami kryzysów. Dlatego tak ważna jest dobra formacja przygotowująca do małżeństwa i wsparcie młodych małżeństw.
Przywołane refleksje Papieża Franciszka wprowadziły nas do lektury artykułu ks. Marka Dziewieckiego „Małżeństwo w kryzysie”, w oparciu o który dzieliliśmy się własnymi doświadczeniami. Artykuł ten znajduje się w naszej broszurze sycharowskiej, a ponadto dostępny jest m. in. poprzez portal Deon:
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,638,malzenstwo-w-kryzysie.html

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska, które odbędzie się w poniedziałek 22 października 2018 r. o godz. 19.00. (wejście do Cenrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Serdecznie zapraszamy!

ZAPRASZAMY dzieci z rodzicami na Spotkanie Młodych 23-25.11.2018 w Zduńskiej Woli. Głównym celem Spotkania jest zabawa, rozmowa i wspólne spędzanie czasu młodzieży przeżywającej takie same rozterki i bóle spowodowane kryzysem jaki dotknął rodzinę. Spotkanie poprowadzi grupa młodych animatorów wraz z ks. Dominikiem Chmielewskim. Dla rodziców przygotowujemy spotkanie z psychologiem. Informacje i zapisy: https://kryzys.org/viewtopic.php?f=77&t=1556 .

Kronika