Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W czwartkowym spotkaniu Ogniska z Alicją na Skaryszewskiej w dniu 9 maja 2019 r. wzięło udział 13 osób: Andrzej, Przemek, Witek, Krzysiek, Tomasz, Ania, Iza, Dorota, Beata, Małgorzata, Małgosia, Monika i Alicja.

Rozmawialiśmy nadal głównie o empatii wobec siebie i o komunikacie JA: o tym, czy warto go używać.

Komunikat JA nie daje gwarancji, że ktoś inny zrobi dokładnie to, na czym nam zależy (czyli że nasza strategia będzie zrealizowana), ale zwiększa szanse na zaspokojenie potrzeb, bliskość, więź, dobrą relację. Prośby mogą spotkać się z odmową, ale żądania wcale nie są bardziej skuteczne w realizacji naszych strategii, bo wywołują opór, bunt. Kiedy skupiamy się bardziej na potrzebach niż na strategiach, mamy większą szansę, że nasze potrzeby będą zaspokojone – może w inny sposób, niż sobie wymyśliliśmy, ale będą.
Pojawiło się pytanie, czy skupianie się na swoich potrzebach nie kieruje nas w stronę niezdrowego egoizmu. Skupianie się na swoich potrzebach automatycznie kieruje naszą uwagę też na potrzeby innych osób, bo każdy z nas ma też potrzebę dbania o dobro innych osób, potrzebę wnoszenia dobrego wkładu w życie innych, potrzebę szacunku i miłości wobec innych itp. – i nie będziemy szczęśliwi, jeśli tych swoich potrzeb nie zaspokoimy. Tak nas Pan Bóg stworzył, że jesteśmy współzależni od siebie nawzajem. Jeśli ktoś nie umie kochać siebie, nie jest świadomy swoich potrzeb i próbuje je zaspokoić w egoistyczny sposób, skupia się na strategiach i często wybiera głupie strategie, nieskuteczne i raniące – grzeszy (grzech = „chybienie celu”), więc krzywdzi siebie i innych, a swoich potrzeb przy tym nie zaspokaja.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Ogniska z Magdą – psycholog już w poniedziałek 13 maja.

ZAPROSZENIA:

1. W najbliższą niedzielę w bazylice na Kawęczyńskiej w Warszawie odbędzie się kolejna Niedziela Uwielbienia. Spotykamy się w każdą drugą niedzielę miesiąca czyli: 12.05 i 9.06.
Program zostaje bez zmian: o 14.00 konferencja, o 15.00 Eucharystia i o 16.00 modlitwa uwielbienia.
W najbliższą niedzielę 12 maja konferencja dotyczyć będzie sakramentu małżeństwa. Zapoznamy się z tym, co Kościół uczy na temat nierozerwalności, wierności, a przede wszystkim miłości i obecności Jezusa w każdym sakramentalnym związku. Podczas Mszy Świętej będzie możliwość odnowienia sakramentu małżeństwa obecnych par oraz wspólnej modlitwy za rozdzielone czy rozwiedzione małżeństwa, za rozbite rodziny, za małżeństwa w kryzysie.
Informacje o spotkaniu są również na facebooku: https://www.facebook.com/niedzieleuwielbienia/
Zapraszamy do polubienia ;). Prosimy o podanie tej informacji dalej.

2. Ognisko Sychar w Siemiatyczach organizuje Dzień Skupienia dla małżonków w kryzysie. Temat spotkania brzmi: „Małżonkowie w mocy Ducha Świętego”.
Gdzie: parafia Zembrów (woj. mazowieckie, pow. sokołowski) https://mapa.targeo.pl/22.325929,52.5306504,22
Kiedy: 18 maja (sobota), godz. 10.00.
Konferencje będzie głosił i opiekę duszpasterską sprawował: ks. dr Piotr Arbaszewski.
Program na stronie: http://siemiatycze-karmelitki.sychar.org/

3. Ks. dr Piotr Arbaszewski – opiekun Ogniska Sychar w Siemiatyczach ZAPRASZA na pielgrzymkę do Włoch „Śladami św. o. Pio” 8-16.07.2019.
Więcej szczegółów:
http://warszawa-pallotyni.sychar.org/files/2019/05/Italia-folder.pdf
Można wysłuchać jedną z konferencji ks. Piotra pod adresem: https://youtu.be/EME4MEGh1Lc .

4. ZAPRASZAMY na Rekolekcje Rodzin wraz z dziećmi i młodzieżą w Ożarowie Maz. Zapraszamy też rodziny żyjące duchowością Krwi Chrystusa z całej Polski 29.07-03.08.2019 r.
Więcej szczegółów:
http://warszawa-pallotyni.sychar.org/files/2019/05/info_podstaw_2019_rekol_rodzin.pdf

Kronika