Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W poniedziałkowym spotkaniu Ogniska na Skaryszewskiej w dniu 28 października 2019 r. wzięło udział 13 osób: Zenek, Anna, Monika, Małgosia, Iza, Przemek, Tomek, Piotr, Ewa, Piotr, Hania, Andrzej, ks. Przemek. Z ks. Przemkiem rozmawialiśmy o przyczynach kryzysów małżeńskich i jak je pokonywać.  Ks. Przemek, podał jedną z bardziej skutecznych metod radzenia sobie z kryzysami a mianowicie dialog małżeński. Może on polegać na np. organizowanych regularnie co miesiąc (np. w dniu miesiąca, w którym miał miejsce ślub) spotkaniach i rozmowach o tym, co w życiu każdego z małżonków wydarzyło się szczególnego w ostatnim czasie, czym chcieliby się oni ze sobą podzielić. Mógłby to być czas przeznaczony na to, by mówić o tym kim jesteśmy, jacy jesteśmy, co się z nami działo. Jeśli takiego specjalnego regularnego spotkania przeprowadzonego w warunkach zapewniających wolność, otwartość jednego na drugiego zabraknie, to po kilku, kilkunastu latach może nagromadzić się tak dużo w nas niewypowiedzianych pretensji i żali, że mogą one kiedyś eksplodować w postaci potężnego kryzysu, z którym sobie nie damy rady.

Zapraszamy na rekolekcje ewangelizacyjne małżeństw, które poprowadzi ks. Przemek w parafii Miłosierdzia Bożego w Otwocku – rozpoczęcie 30 października (środa), godz. 19:15. Więcej informacji na stronie: https://parafiaotwocklugi.pl/2019/10/28/rekolekcje-dla-malzenstw/ .

Zapraszamy na następne spotkanie Ogniska w poniedziałek 7 października (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej.

SERDECZNA PROŚBA o wsparcie finansowe na remont Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej przy ul. Skaryszewskiej. W tym miejscu powstała nasza Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR. Dary serca można wpłacać poprzez stronę: https://zrzutka.pl/na4s4h .

Zapraszamy na Ogólnopolskie Rekolekcje WTM SYCHAR: Popowo (koło Wyszkowa i Serocka) 22-24.11.2019 – więcej informacji na stronie: http://sychar.org/2019/09/19/zapraszamy-na-ogolnopolskie-rekolekcje/ .

Kronika