Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W poniedziałkowym spotkaniu Ogniska na Skaryszewskiej w dniu 4 listopada 2019 r. wzięło udział 12 osób: Ania, Sławek, Tomek, Przemek, Zenek, Zbyszek, Waldek, Marek, Hania, Marcin, Ania, Andrzej.
Tematem spotkania były mity usprawiedliwiające rozwody:
1. Mit: „Rozwód cywilny to tylko prawna formalność („to tylko papierek”), która nie podlega ocenie moralnej, nie powoduje grzechu, pod warunkiem, że w sercu jest pragnienie wypełnienia przykazania „Nie cudzołóż” i dochowania wierności współmałżonkowi, czyli nie wchodzenia w drugi niesakramentalny związek”.
2. Mit: „Zgoda na rozwód cywilny nie ma wpływu na rzeczywistość duchową”.
3. Mit: „Niezgoda na rozwód cywilny – Pan Bóg nie wymaga takiego heroizmu, gdyż nie każdy jest do niego powołany”.
Więcej na ww. temat na stronach: www.mity.sychar.org i na www.rozwod.sychar.org .

Zapraszamy na następne spotkanie Ogniska w poniedziałek 25 listopada (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

WSPARCIE DLA PALLOTYŃSKIEGO CENTRUM:
Serdecznie prosimy o wsparcie finansowe na remont Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej przy ul. Skaryszewskiej. W tym miejscu powstała nasza Wspólnota Trudnych Małżeństw SYCHAR. Dary serca można wpłacać poprzez stronę: https://zrzutka.pl/na4s4h .

OGÓLNOPOLSKIE REKOLEKCJE WTM SYCHAR:
ZAPRASZAMY na Ogólnopolskie Rekolekcje WTM SYCHAR w Popowie (koło Wyszkowa i Serocka) 22-24.11.2019 – więcej informacji na stronie: http://sychar.org/2019/09/19/zapraszamy-na-ogolnopolskie-rekolekcje/ .

Renata i s. Tomasza zapraszają na wspólną modlitwę uwielbienia ze wspólnotą Jezus na stadionie w każdy pierwszy czwartek miesiąca do kaplicy adoracji po lewej stronie kościoła Matki Bożej z Lourdes przy ul. Szwedzkiej w Warszawie (druga linia metra stacja: Szwedzka). Modlitwę rozpoczynamy po Mszy Świętej, która w kościele odprawiana jest o godz. 18.30, czyli ok. 19.10 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Terminy na cały rok: 7.11, 5.12, 6.02, 5.03, 2.04, 7.05 i 4.06.

Kronika