Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W poniedziałkowym spotkaniu Ogniska na Skaryszewskiej w dniu 24 lutego 2020 r. wzięło udział 14 osób: Łukasz, Hania, Mariola, Grażyna, Sławek, Ewa, Waldek, Ewa, Agata, Ula, Przemek, Iza i ks. Przemek. Nasze dzielenie się odnosiło się do punktu 1617 Katechizmu Kościoła Katolickiego, który przedstawił ks. Przemek.
„Całe życie chrześcijańskie nosi znamię oblubieńczej miłości Chrystusa do Kościoła. Już chrzest jako wejście do Ludu Bożego wyraża tajemnicę zaślubin. Jest on, jeśli tak można powiedzieć, obmyciem weselnym, które poprzedza ucztę weselną – Eucharystię. Małżeństwo chrześcijańskie staje się z kolei skutecznym znakiem, sakramentem przymierza Chrystusa i Kościoła. Małżeństwo między ochrzczonymi jest prawdziwym sakramentem Nowego Przymierza, ponieważ oznacza łaskę i jej udziela” – http://www.katechizm.opoka.org.pl/rkkkII-2-3.htm .

Zapraszamy na następne spotkanie Ogniska w poniedziałek 2 marca (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej.

Zapraszamy na wykład o. Jacka Olszewskiego OCD „Kobieta odpoczynkiem mężczyzny” – http://www.bobolanum.edu.pl/aktualnosci/633-kobiecosc-olszewski-2 . O. Jacek był opiekunem naszego Ogniska w Łodzi.
KIEDY: 25.02.2020
GODZINA: 19.00
GDZIE: PAPIESKI WYDZIAŁ TEOLOGICZNY W WARSZAWIE COLLEGIUM BOBOLANUM
ul. Rakowiecka 61, PL-02-532 Warszawa

Polecamy audycję z udziałem Sycharków w Radiu Gdańsk z 23 lutego 2020:
Nagranie – https://radiogdansk.pl/images/stories/audio/dok3/spotkania230220.mp3
Informacja o wydarzeniu na stronie – http://bit.ly/37ZXBfW .

Kronika