Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W poniedziałkowym spotkaniu Ogniska na Skype w dniu 3 sierpnia 2020 r. wzięli udział: Maciek, Sławek, Ewa, Bożena, Zenek, Ewa, Andrzej. Rozważaliśmy tekst ks. Waldemara Kulbata pt. „Czy rozwody są oznaką wyzwolenia?” – http://www3.archidiecezja.lodz.pl/czytelni/kulbat/t4.html .

Fragment:
„Rozwód jest skierowany przeciw samemu Bogu, Który ustanowił sakrament małżeństwa, to uderzenie w małżeństwo, które w Bożym zamierzeniu jest tak nierozerwalne jak jedność Chrystusa i Kościoła, jedność trwająca na wieki, to zerwanie przymierza z Bogiem, pozbawienie się sakramentalnej łaski, zgorszenie, triumf postawy egoistycznej, krzywda wyrządzona samemu sobie i własnej rodzinie. Po nawet najbardziej „kulturalnie” przeprowadzonym rozstaniu pozostają u rozwodzących się współmałżonków niezabliźnione rany oraz poczucie krzywdy wyrządzonej dzieciom i pozostałej rodzinie”.

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Ogniska przy Skaryszewskiej w poniedziałek 11 sierpnia o godz. 19:00 (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Spotkanie będzie odbywało się z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego.

Zapraszamy również na spotkanie Ogniska przy Parafii Matki Bożej z Lourdes w Warszawie (ul. Wileńska 69) we wtorek 12 sierpnia po wieczornej Mszy świętej rozpoczynającej się o godzinie 18.30, do uczestnictwa w której gorąco zachęcamy – www.mblourdes.sychar.org .

Polecamy wartościowe i bardzo tanie wakacje dla młodzieży sycharowskich rodziców 🙂 – https://mailchi.mp/4ab7422e2c46/zaproszenie-na-kasperiaskie-dni-modych-2020?e=af4cfde36d

Kronika