Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu Skype-owym Ogniska Sychar na Skaryszewskiej w dniu 8 lutego br. wzięło udział 10 osób: Agnieszka, Bartłomiej, Joanna, Karolina, Sylwia, Witek, Dominika, Zbyszek, Hanna i Zenon.

Powróciliśmy do najważniejszych propozycji Gary Chapmana zawartych w książce „Jak ocalić małżeństwo. Rozwiązania, które przynosi miłość”. Cztery mity, które warto odrzucić oraz sześć pozytywnych prawd możemy odkryć w naszych kryzysach – potwierdziliśmy to kilkoma świadectwami.

Tytułem podsumowania naszych czterotygodniowych spotkań z Gary Chapmanem, jego koncepcją 5 języków miłości, zapoznaliśmy się z wywiadem opublikowanym cztery lat temu na łamach „Przewodnika Katolickiego”: https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2016/Przewodnik-Katolicki-46-2016/Psycholog/Nigdy-nie-jest-za-pozno .

Tytuł wywiadu – „Nigdy nie jest za późno” – jest dobrą odpowiedzią na przesłanie naszego charyzmatu. Jak podkreśla Chapman, „oddanie Bogu i wierność zasadom biblijnym mogą i powinny nam pomóc jako chrześcijanom. Mam nadzieję, że jako wierzący widzimy piękno i wartość w Bożym planie dla małżeństwa i podążamy za nim, by zwiększyć swoje szanse na przezwyciężenie tych wyzwań, które w miarę upływu czasu spotykają większość małżeństw.”

Zapraszamy na najbliższe spotkanie Ruchu Wiernych Serc (RWS) w poniedziałek 15 lutego. Spotkanie odbędzie się na Skype, a link do spotkania można uzyskać zgłaszając swój udział poprzez formularz znajdujący się tu: http://warszawa-pallotyni.sychar.org/kontakt/.

Kronika