Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu Ogniska w dniu 3 stycznia 2022 r. wzięło udział 7 osób: Zenon, Andrzej, Ula, Dorota, Michał, Wiosna i Agnieszka.

Zapoznaliśmy się z jednym z rozdziałów książki Mieczysława Guzewicza „Metoda osiołka” (Pomoc. Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa, Częstochowa 2016).

W tytułowym rozdziale podsumowującym książkę, Autor podkreśla pokorę jako postawę dającą szansę na trwałość małżeństwa, pomimo wielu sytuacji kryzysowych. Pokora zawiera w sobie szacunek do wiary i rodzinnej tradycji. Zawiera także zgodę na podjęcie krzyża. Trwanie w wierności i podejmowanie codziennych, ważnych zadań. Wspieranie naszych bliskich swoją obecnością i pomocą, a gdy zajdzie potrzeba także poświęceniem.

Metoda osiołka – jak podkreśla Mieczysław Guzewicz – jest też „niezwykle przydatna, kiedy wczytujemy się i wsłuchujemy w nauczanie Kościoła na temat zła in vitro, aborcji, rozwodów, pornografii i antykoncepcji. Mogę czegoś nie rozumieć, nie do końca zgadzać się, ale mój Przewodnik, Pasterz, działający w Kościele i przez niego, chce mnie prowadzić, ciągnąc za sznur zawieszony na mojej szyi. Nie chcę się opierać, bardzo mi się to nie opłaci, może stać się czymś niezwykle niebezpiecznym.
Lepiej pokornie głowę skłonić, za dużo się nie rozglądać, oczy spuścić w dół i dać się poprowadzić. (…) Bądźmy pokornymi, cierpliwymi, posłusznymi, lojalnymi, wytrwałymi osłami!”

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska przy Skaryszewskiej w poniedziałek 10 stycznia 2022 godz. 19:00 (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Spotkanie będzie odbywało się z zachowaniem wymaganego reżimu sanitarnego oraz według zasad obowiązujących podczas spotkania w Ognisku: http://www.przebieg-spotkania.sychar.org . Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

POLECAMY:
Małżeństwo – projekt na całe życie!: www.projekt.sychar.org
Furtka pokory: www.furtka.sychar.org

Kronika