Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu Ogniska w dniu 8 sierpnia 2022 r. wzięło udział 7 osób: Paweł, Juliusz, Robert, Darek, Waldemar, Paweł, Andrzej. Tematem spotkania była wola Boża.

Kilka kluczowych myśli: Jedynym oparciem człowieka jest wola Boża. Jedynie opierając się na niej możesz żyć pełnią życia, zachowując wolność serca. Kiedy, idąc po linie woli Bożej, jesteś w domu rodzinnym,
w gronie najbliższych, w otoczeniu żony, męża, dzieci, winieneś wychodzić naprzeciw ich potrzebom. Masz służyć Chrystusowi w swoich najbliższych, ale oparciem winna być dla ciebie jedynie wola Boża. Nie możesz opierać się na drugim człowieku, traktując go jako swój system zabezpieczeń. Mąż, który nie opiera się na Bogu, nie będzie zdolny do tego, by w pełni kochać swoją żonę. W kimś bowiem, kto szuka oparcia w drugim człowieku, rodzą się wobec tej drugiej osoby oczekiwania egoistyczne. Taki mąż będzie oczekiwał, że żona spełni jakieś jego najskrytsze pragnienia i zniewolony tymi oczekiwaniami nie potrafi w niej dostrzec Chrystusa, który może przecież oczekiwać czegoś zupełnie innego. Ktoś, kto nie opiera się na Bogu, nigdy nie będzie kochał miłością pełną, o jakiej mówi Jezus: „Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Dotyczy to wszystkich naszych relacji z innymi ludźmi.
Jeżeli dla żony Bóg nie stanie się jedynym oparciem, jeżeli będzie ona chciała oprzeć się na mężu, to przez swoje egoistyczne oczekiwania nie będzie w stanie dostrzec rzeczywistych potrzeb Chrystusa w swoim współmałżonku. Nie będzie więc kochała męża, a jedynie siebie; będzie to nieuporządkowana miłość własna. Źródło: Rekolekcje wakacyjne Ruchu Rodzin Nazaretańskich.

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska przy Skaryszewskiej w poniedziałek 22 sierpnia 2022, godz. 19:00 (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Spotkanie będzie odbywało się według zasad obowiązujących podczas spotkania w Ognisku: http://www.przebieg-spotkania.sychar.org . Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

POLECAMY:

– Inicjatywa modlitewna „Modlitwa za Małżeństwo – Pary modlitewne” – zapisy na stronie: www.ukraina.sychar.org

Kronika