Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W Spotkaniu Ogniska na Skaryszewskiej w dniu 14 listopada 2022 r. wzięło udział 10 osób: Zenon, Tomek, Juliusz, Piotr, Michał, Beata, Tomek, Paweł, Irena i Waldek.

W części formacyjnej zapoznaliśmy się z dwoma opiniami ks. prof. Tadeusza Guza , wygłoszonymi podczas sesji pytań i odpowiedzi w czasie rekolekcji dla naszej Wspólnoty, jakie odbyły się w październiku 2016 r.
w Ożarowie Mazowieckim.

Pierwszą omówioną kwestią był sposób istnienia małżeństwa sakramentalnego, gdy sami oboje małżonkowie podejmują decyzję o rozstaniu.

Drugą poruszoną kwestią był temat stwierdzania nieważności zawarcia małżeństwa.

Link do nagrania:
https://www.youtube.com/watch?v=zybuHEonCM8

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska przy Skaryszewskiej w poniedziałek 21 listopada 2022, godz. 19:00 (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Spotkanie będzie odbywało się według zasad obowiązujących podczas spotkania w Ognisku: http://www.przebieg-spotkania.sychar.org . Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

POLECAMY:

Inicjatywa modlitewna „Modlitwa za Małżeństwo – Pary modlitewne” – zapisy na stronie: www.ukraina.sychar.org

Świadectwo – Uratowane małżeństwo – Beata i Jacek: https://youtu.be/G0tvtSY8kWU

Kronika