Ognisko w Warszawie – Parafia św. Pallottiego, ul. Skaryszewska 12

Parafia
Centrum Pomocy Duchowej - ul. Skaryszewska 12 (wejście od ul. Lubelskiej) - spotkania Ogniska Sychar Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej, przy ul. Skaryszewskiej 12 w Warszawie (wejście schodkami w dół od ul. Lubelskiej, sala nr 1, przycisk nr 5 na domofonie) – spotkania w następujące poniedziałki: pierwszy, drugi, trzeci i czwarty poniedziałek miesiąca.
Spotkania rozpoczynają się o godz. 19:00. Poprzedzone są Mszą św. w kościele o godz. 18:00. SERDECZNIE ZAPRASZAMY.
Opiekunem duchowym Ogniska jest ks. Przemysław Krawiec SAC, z którym jest możliwość umówienia się na indywidualną rozmowę - krawiec.przemyslaw@gmail.com , tel. 884 957 453, www.sitis.org.pl Pallotyńskie Centrum Pomocy Duchowej >>>
Parafia św. Wincentego Pallottiego >>>
Stowarzyszenie OPP
program do pit - darmowy

W spotkaniu Ogniska na Skaryszewskiej w dniu 5 grudnia 2022 r. wzięło udział 6 osób: Zenon, Juliusz, Paweł, Irena, Paweł i Michał. Tematem rozważań w części formacyjnej spotkania było małżeństwo w separacji. Zapoznaliśmy się z fragmentem książki Gary Chapmana „Małżeństwo w separacji. Jest jeszcze nadzieja na uzdrowienie związku” (Oficyna Wydawnicza „Vocatio”, 2006).

Gary Chapman zwraca uwagę, że „małżeństwo w separacji wymaga konkretnej, intensywnej opieki, podobnie jak pacjent, którego życie jest w realnym niebezpieczeństwie (…) Jednego możesz być pewien – Bogu nie jest obojętne to, jak się potoczy twój los. Zawsze możesz liczyć na jego wsparcie. ”Potrzebujemy pomocy. Istnieje jedno niezmienne źródło wsparcia w chwilach, kiedy potrzebujemy prowadzenia i opieki. Tym źródłem jest Biblia. W Biblii nie tylko odnajdujemy odpowiedź na pytanie, co mamy robić, ale także umocnienie, aby rzeczywiście tak postąpić. W odniesieniu do sytuacji kryzysowych w małżeństwie w Biblii znajdziemy dwa rodzaje drogowskazów. Jedne wskazują na niewłaściwą drogę – rozwód i jego negatywne skutki, oraz na drogę trudną, ale pozytywną, objazdową, drogę zachowania jedności małżeńskiej i pokonywania trudności dzięki separacji. Opierając się na Piśmie Świętym odkryjemy, że na tej okrężnej drodze separacji mamy dodatkowe wskazania, bardziej  szczegółowe drogowskazy. Chapman wyodrębnia sześć takich drogowskazów. Pełnego ich przybliżenia dokonamy na kolejnym spotkaniu Ogniska za miesiąc.

ZAPRASZAMY na najbliższe spotkanie Ogniska przy Skaryszewskiej w poniedziałek 12 grudnia 2022, godz. 19:00 (wejście do Pallotyńskiego Centrum Pomocy Duchowej schodami w dół od ul. Lubelskiej). Przed spotkaniem – Msza Św. o godz. 18.00 w kościele przy ul. Skaryszewskiej. Spotkanie będzie odbywało się według zasad obowiązujących podczas spotkania w Ognisku: http://www.przebieg-spotkania.sychar.org . Zapraszamy wszystkich sakramentalnych małżonków, których małżeństwo jest w kryzysie na każdym jego etapie, również tych, którzy żyjąc w związkach niesakramentalnych pragną pojednania z sakramentalnym współmałżonkiem.

POLECAMY:

Inicjatywa modlitewna „Modlitwa za Małżeństwo – Pary modlitewne” – zapisy na stronie: www.ukraina.sychar.org

Kronika